Kërko

Kontakto shitësin
Qumesht blete ne shitje

Produkte Bio
Publikuar 5 muaj më parë
1348 parje

Kontakto shitësin
Qumesht blete ne shitje

Produkte Bio
Publikuar 5 muaj më parë
1348 parje

Përshkrimi

Qumesht blete ne shitje
+355 69 487 0548

Qumështi i Mbretëreshës së Bletës (Royal Jelly)

Qumeshti i bletës Rekomandohet:

 • Në sëmundjet miokardiake dhe të enëve të gjakut.

 • Në çiftet që nuk lindin fëmijë.

 • Është stimulues i dëshirës seksuale.

 • Ndihmon në astmat bronkiale.

 • Në fëmijët e lindur para kohe.

 • Në ulçërat.

 • Në sëmundjet e mëlçisë së zezë.

 • Në anoreksitë.

 • Në sëmundjet nervore; është qetësues i shkëlqyer për lodhjet nervore dhe ndihmon në zhvillimin e sistemit nervor.

 

 

 • Qumështi i bletës ka veti të theksuara anabolike: për këtë shfrytëzohet në praktikën e sëmundjeve të fëmijëve të vegjël, për të trajtuar distrofinë dhe hipotrofinë, veçanërisht të moshës 35-42 muajsh.

 • Rezultate të mira jep edhe në sëmundjen e sheqerit, sidomos në ato raste kur zbulohet herët dhe nuk është insulinovartës (pra nuk ka marrë paraprakisht insulinë).

 • Qumështi i bletës vepron mirë në drejtimin e shtimit të numrit të eritrociteve, rrit procesin e fagocitozës, ndërhyn edhe në procesin e hemoalutinimit, etj. Është përdorur në mënyrë ambulatore në disa të sëmurë me anemi të ndryshme dhe u konstatua një rritje e numrit të eritrociteve pas ditës së 15- të mjekimit.

 • Qumështi i bletës ka gjetur përdorim si në sëmundjet nervore, ashtu dhe në ato psikike. Zakonisht është përdorur te fëmijët me zhvillim psikik të vonuar.

 • Treguesit e përdorimit janë argumentuar shkencërisht dhe rezultatet e arritura u komunikuan për herë të parë në kongresin e 24-rt që u zhvillua në Buenos Aires. Krahas veprimeve të përmendura, qumështi ka veti të ulë sasinë e yndyrnave në gjak, veçanërisht të estereve të kolesterolit.
  Qumesht blete ne shitje

Qumesht blete +355694870548

Qumeshti i bletes është një nga produktet më të vjetra të njohura të ushqimit. Qumeshti i bletes është një nga produktet më të vjetra të njohura që përdoren për të kuruar sëmundjet dhe për të përmirësuar shëndetin.

Qumeshti i bletes është një produkt i cili përbëhet nga lëngu i bletes, i cili është i pasur me proteina, yndyra, karbohidrate, minerale, vitaminë B dhe vitaminë C. Kjo është një nga ushqimet që përmban më shumë proteina dhe kalcium se qumështi i gjirit dhe është një produkt i shëndetshëm për të gjithë.

Qumeshti i bletes është i pasur me elementët që janë të nevojshme për funksionimin e trupit. Përveç proteinave, yndyrave, karbohidrateve, mineraleve dhe vitaminës B, qumeshti i bletes përmban edhe vitamina C, që është një vitamino e rëndësishme. Vitamina C është e nevojshme për sistemin imunitar, përmirësimin e shëndetit të lëkurës dhe qarkullimin e gjakut.

Qumeshti i bletes është gjithashtu i pasur me hekur, një mineral që është i nevojshëm për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular. Hekuri është gjithashtu i nevojshëm për të ndihmuar trupin tuaj të përpunojë proteinat, yndyrat dhe karbohidratet dhe për të ndihmuar në përpunimin e aminoacideve.

Qumeshti i bletes është një nga produktet më të vjetra që është njohur për të kuruar sëmundjet dhe për të përmirësuar shëndetin. Qumeshti i bletes është i pasur me proteina, yndyra, karbohidrate, minerale, vitaminë B dhe vitaminë C, të gjitha të cilat janë të nevojshme për të mbajtur trupin tuaj të shëndetshëm. Qumeshti i bletes është gjithashtu i pasur me hekur, një mineral i cili është i nevojshëm për një sistem të shëndetshëm kardiovaskular.

 

 

Vote
Result 2 votes
Produkte Natyrale
0 votes

Profili: Produkte Natyrale

Produkte Natyrale
Produkte Natyrale Regjistruar 1+ vit Në linjë 1 muaj më parë
Përshkrimi i shitësit Shesim Vaj Ulliri Bio Shqiperi +355694870548 produktebio.netMjalte & Qumesht Blete, Dylle, PropolisProdukte Natyrale Produkte BioProdukte BiologjikeQumesht blete ne shitjeDyll bletePropolis BLete
"Produkte Bio origjinale. Vaj ulliri ne shitje Shqiperi Vaj ulliri 100% bio, ekstra i virgjër. Mjalt bio ne shitje qumesht blete dyll blete propolis ME SHUMICË DHE PAKICË Për porosi: +355 69 48 70 548 Shesim Vaj Ulliri bio Mjalt Qumesht Blete Dyll blete Propolis Shqiperi Kosove Maqedoni Per porosi na kontaktoni meTelefon ose me mesazh Whatsapp Shitje vaj Ulliri Shitje Mjalti Shitje Dyll blete Shitje Propolis Blete me shumice dhe pakice dergesa me poste deri ne shtepine tuaj ne te gjithe Shqiperine ne te gjithe Kosoven ne te gjithe Maqedonine.
Produkte natyrale biologjike te fresketa dhe me cilesi te larte.
Per me shume informacione rreth prodhimit te vajit te ullirit mjaltit qumeshtit te bletes dyllit te bletes propolis. na kontaktoni."
Mjalt bio ne shitje
 
Produkte Natyrale Shesim Vaj Ulliri Bio Mjalt Qumesht Blete Dyll Blete Propolis Shqiperi Kosove Maqedoni
 
Shqiperi, Kosove dhe Maqedonia janë të pasura me produkte natyrale të pasura me shumë vitamina. Produkte të tilla si Vaj Ulliri Bio, Mjalt, Qumesht Blete, Dyll Blete dhe Propolis ne shitje janë pjesë e dietës së shumë shqiptarëve. Këto produkte janë të pasura me elemente ushqyese, por në të njëjtën kohë janë të sigurta dhe të shëndetshme.
Shesim Vaj Ulliri Bio Vaji i Ullirit është një produkt natyror i shkëlqyer për shëndetin tuaj. Është i pasur me vitamina dhe minerale, dhe nuk përmban aditivë. Ky vaj ulliri është e njohur për shumë prej vetive të saj shëruese dhe është një nga produktet më të popullarizuara në rajon.
 
Mjalti është një produkt i pasur me vitamina dhe minerale të cilat janë të dobishme për shëndetin. Mjalti është një produkt që mund të jetë i shkëlqyer për t'u marrë në mëngjes ose për t'u përdorur si një madhësi për një sallatë.
 
Qumesht Blete është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.
 
Dyll Blete është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.
 
Propolisi është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Ky produkt është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban antioksidantë të fuqishëm, vitamina dhe minerale.
 
Nga produktet natyrale Shesim Vaj Ulliri Bio, Mjalt, Qumesht Blete, Dyll Blete dhe Propolis, Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia janë tre vende me një prodhim të pasur me produkte të shëndetshme. Këto produkte janë shumë të dobishme për shëndetin tuaj dhe ju mund t'i gjeni në shumicën e dyqaneve ushqimore në rajon.
9301, Fier, Fier, Shqipëri

Kontakto: Produkte Natyrale (shitësi)

  Ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni me një llogari të re, që të kontaktoni reklamuesin.
  Për t'u mbrojtur nga aktivitetet e jashtëligjëshme, ne mund ta kontrollojmë mesazhin tuaj përpara se t'i përcillet marrësit, dhe nëse është e nevojshme, ta bllokojmë atë.

  Postime të tjerë nga ky shitës

  Detajet e shitësit Detajet

  Produkte Natyrale
  Produkte Natyrale
  5 njoftime aktive
  Biznes
  Regjistruar 1+ vit
  Në linjë 1 muaj më parë
  Kontakto Të gjithë njoftimet

  Vendndodhja e publikimit

  Fier, Fier, Shqipëri
  40.72389, 19.55611

  Bëni Kujdes!

  Asnjëherë mos paguani ndonjë depozitë në një llogari bankare derisa të keni takuar shitësin, ose nënshkruar një akt marrëveshje shitblerje. Asnjë reklamues serioz nuk kërkon paradhënie përpara se të takoheni. Marrja e një emaili me një kartë identiteti të skanuar nuk do të thotë që ju e keni identifikuar personin. Çdo veprim i mëtejshëm bëhet vetëm pasi të nënshkruani një akt marrëveshje shitblerje.
  Qumesht blete ne shitje Qumesht blete ne shitje Qumesht blete ne shitje
  Kontakto shitësin Qumesht blete ne shitje nga Produkte Natyrale