Kontakto shitësin
Mjalt Bio

Produkte Bio
Publikuar 1 vit më parë
668 parje

Kontakto shitësin
Mjalt Bio

Produkte Bio
Publikuar 1 vit më parë
668 parje

Përshkrimi

Mjalt Bio

+355694870548

Mjalti bio është lëng i trashë dhe i ëmbël me ngjyrë qelibari, që e bëjnë bletët nga nektari i luleve. Nektari është burimi kryesor i karbohidrateve të cilin bletët e shndrrojnë në sheqer, glukozë dhe fruktozë. Mjalti bio përmban mbi 15% ujë, bletët në zgjua e mbulojnë me dyll i cili e mbron nga lagështia dhe prishja. Mjalti gjithashtu përmban minerale, aminoacide, acide organike si p.sh acidi i thneglës, acidi i mollës, acidi i limonit dhe pigmente pastaj derivate të klorofilit dhe komplekse të vitaminës B.

 

Mjalt bio +355694870548

Mjalti i malit bio që ka ngjyrë të errët përmban 13 herë më shumë minerale se mjalti i luleve është i pasur me hekur. Vlera e mjaltit biologji është, jo në sasinë e tepërt të sheqernave (76% karbohidratet) , por në efektet e tij biologjike, p.sh. mikroelemente, enzimat dhe fermentet. Thuaja në asnjë ushqim që ne e përdorim, nuk ka përbërje më biologjikisht të freskëta si në mjaltë.

 

Bioefektet, enzimat dhe materiet eterike ruhen më se miri në mjaltë. Mjalti me ligje ndërkombëtare trajtohet si ushqim i zakonshëm, sidomos mjaltin e konsiderojnë si ëmbëlsire ose produkt me të cilën bëhen ëmbëlsirat shtëpiake ose industriale. Nga historia mësojmë se mjalti është përdor si ushqim delikates, si ëmbëlsire dhe si ilaç. Në të vërtet, mjaltin mund ta përdorim si të duam e më e rëndësishmja është që në të kemi dobi nga ky produkt i mrekullueshëm.
Mjalt Bio ne shitje
na kontaktoni

 

Mjalti është një nga produktet më të vlefshme natyrore që shpesh përdoren në mjekësi. Është një produkt shumë i vlefshëm për shëndetin, i cili përmban shumë përbërës me vlera sheruese. Për ta njohur mjaltin biologjik, është e domosdoshme të mësohet rreth vlerave sheruese të tij, si dhe rreth përbërësve që e bëjnë atë një burim të pasur me minerale dhe vitamina.

Mjalti biologjik është një produkt i natyrshëm i cili përmban një shumëllojshmëri të përbërësve me vlera sheruese. Këto përbërës përfshijnë enzima, vitamina, minerale, antioksidantë, aminoacide, acide organike, dhe karbohidrate. Të gjitha këto përbërës kanë një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e trupit nga sëmundjet.

Mjalti biologjik është një produkt i pasur me minerale dhe vitamina. Disa prej mineraleve që mund të gjenden në mjalt janë hekuri, kaliumi, kalciumi, magnezi, fosfori, zinku, mangani dhe jod. Gjithashtu, mjalti biologjik përmban vitamina si vitamina A, B, C, dhe E, të cilat janë të rëndësishme për shëndetin e trupit.

Mjalti biologjik është gjithashtu i pasur me antioksidantë, të cilët luajnë një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e trupit nga dëmtimi i shkaktuar nga radikalet e lira. Antioksidantët janë një grup i përbërësve që luftojnë dëmtimin e shkaktuar nga radikalet e lira. Radikalet e lira mund të shkaktojnë dëmtime të rënda në qelizat e trupit, duke shkaktuar sëmundje dhe dëmtime të pashërueshme.

Mjalti biologjik është gjithashtu i pasur me aminoacide, të cilat janë një grup i përbërësve që ndihmojnë në funksionimin normal të trupit. Aminoacide janë një grup i përbërësve që ndihmojnë në prodhimin e proteinave dhe ndihmojnë trupin në qarkullimin e gjakut.

Mjalti biologjik është gjithashtu i pasur me acide organike. Acide organike janë një grup i përbërësve që ndihmojnë në prodhimin e energjisë dhe ndihmojnë trupin të luftojë infeksionet.

Mjalti biologjik është gjithashtu i pasur me karbohidrate. Karbohidratet janë një grup i përbërësve që ndihmojnë trupin të prodhojë energji. Karbohidratet janë një burim i pasur me kalori dhe ndihmojnë trupin të mbajë nivelin e energjisë.

Mjalti biologjik është një produkt shumë i vlefshëm për shëndetin, i cili përmban një shumëllojshmëri të përbërësve me vlera sheruese. Për ta njohur mjaltin biologjik, është e domosdoshme të mësohet rreth vlerave sheruese të tij, si dhe rreth përbërësve që e bëjnë atë një burim të pasur me minerale dhe vitamina.

Vote
Result 0 votes
Produkte Natyrale
0 votes

Profili: Produkte Natyrale

Produkte Natyrale
Produkte Natyrale Regjistruar 1+ vit Në linjë 4 muaj më parë
Përshkrimi i shitësit Shesim Vaj Ulliri Bio Shqiperi +355694870548 produktebio.netMjalte & Qumesht Blete, Dylle, PropolisProdukte Natyrale Produkte BioProdukte BiologjikeQumesht blete ne shitjeDyll bletePropolis BLete
"Produkte Bio origjinale. Vaj ulliri ne shitje Shqiperi Vaj ulliri 100% bio, ekstra i virgjër. Mjalt bio ne shitje qumesht blete dyll blete propolis ME SHUMICË DHE PAKICË Për porosi: +355 69 48 70 548 Shesim Vaj Ulliri bio Mjalt Qumesht Blete Dyll blete Propolis Shqiperi Kosove Maqedoni Per porosi na kontaktoni meTelefon ose me mesazh Whatsapp Shitje vaj Ulliri Shitje Mjalti Shitje Dyll blete Shitje Propolis Blete me shumice dhe pakice dergesa me poste deri ne shtepine tuaj ne te gjithe Shqiperine ne te gjithe Kosoven ne te gjithe Maqedonine.
Produkte natyrale biologjike te fresketa dhe me cilesi te larte.
Per me shume informacione rreth prodhimit te vajit te ullirit mjaltit qumeshtit te bletes dyllit te bletes propolis. na kontaktoni."
Mjalt bio ne shitje
 
Produkte Natyrale Shesim Vaj Ulliri Bio Mjalt Qumesht Blete Dyll Blete Propolis Shqiperi Kosove Maqedoni
 
Shqiperi, Kosove dhe Maqedonia janë të pasura me produkte natyrale të pasura me shumë vitamina. Produkte të tilla si Vaj Ulliri Bio, Mjalt, Qumesht Blete, Dyll Blete dhe Propolis ne shitje janë pjesë e dietës së shumë shqiptarëve. Këto produkte janë të pasura me elemente ushqyese, por në të njëjtën kohë janë të sigurta dhe të shëndetshme.
Shesim Vaj Ulliri Bio Vaji i Ullirit është një produkt natyror i shkëlqyer për shëndetin tuaj. Është i pasur me vitamina dhe minerale, dhe nuk përmban aditivë. Ky vaj ulliri është e njohur për shumë prej vetive të saj shëruese dhe është një nga produktet më të popullarizuara në rajon.
 
Mjalti është një produkt i pasur me vitamina dhe minerale të cilat janë të dobishme për shëndetin. Mjalti është një produkt që mund të jetë i shkëlqyer për t'u marrë në mëngjes ose për t'u përdorur si një madhësi për një sallatë.
 
Qumesht Blete është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.
 
Dyll Blete është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.
 
Propolisi është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Ky produkt është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban antioksidantë të fuqishëm, vitamina dhe minerale.
 
Nga produktet natyrale Shesim Vaj Ulliri Bio, Mjalt, Qumesht Blete, Dyll Blete dhe Propolis, Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia janë tre vende me një prodhim të pasur me produkte të shëndetshme. Këto produkte janë shumë të dobishme për shëndetin tuaj dhe ju mund t'i gjeni në shumicën e dyqaneve ushqimore në rajon.
9301, Fier, Fier, Shqipëri

Kontakto: Produkte Natyrale (shitësi)

  Ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni me një llogari të re, që të kontaktoni reklamuesin.
  Për t'u mbrojtur nga aktivitetet e jashtëligjëshme, ne mund ta kontrollojmë mesazhin tuaj përpara se t'i përcillet marrësit, dhe nëse është e nevojshme, ta bllokojmë atë.

  Postime të tjerë nga ky shitës

  Detajet e shitësit Detajet

  Produkte Natyrale
  Produkte Natyrale
  5 njoftime aktive
  Biznes
  Regjistruar 1+ vit
  Në linjë 4 muaj më parë
  Kontakto Të gjithë njoftimet

  Vendndodhja e publikimit

  Fier, Fier, Shqipëri
  40.72389, 19.55611

  Bëni Kujdes!

  Asnjëherë mos paguani ndonjë depozitë në një llogari bankare derisa të keni takuar shitësin, ose nënshkruar një akt marrëveshje shitblerje. Asnjë reklamues serioz nuk kërkon paradhënie përpara se të takoheni. Marrja e një emaili me një kartë identiteti të skanuar nuk do të thotë që ju e keni identifikuar personin. Çdo veprim i mëtejshëm bëhet vetëm pasi të nënshkruani një akt marrëveshje shitblerje.
  Mjalt Bio Mjalt Bio Mjalt Bio Mjalt Bio
  Kontakto shitësin Mjalt Bio nga Produkte Natyrale