Kontakto shitësin
Propolis ne shitje

Produkte Bio
Publikuar 1 vit më parë
561 parje

Kontakto shitësin
Propolis ne shitje

Produkte Bio
Publikuar 1 vit më parë
561 parje

Përshkrimi

Propolis ne Shitje

Propolis është prodhim i bletëve për të cilin shumë studime kanë vërtetuar se i zhduk bakteriet, këpurdhat, viruset dhe infeksionet poashtu ka veti anestetike, antioksiduese dhe antitumorale, propolis nxit rigjenerimin e indeve dhe e forcon sistemin imunologjik. Është një substsncë smole të cilën vetëm disa prej bletëve punëtore duke filluar nga dita e 21 të e jetës së tyre e mbledhin nga lulet dhe lëvozhgat e druve dhe të bimëve. Propolisin bletët e përdorin për ndërtimin e hyrjes në zgjua mbylljen e plasaritjeve dhe vrimave dhe për sterilizimin e hojeve.

Përdorimi i propolisit
Njerëzit e përdorin propolisin si parandalues të sëmundjeve sepse i zbut pasojat dhe parandalon gripin, virozat, ndezjet e fytit dhe gojës kundër paradontozës, aftës etj. Është antibiotik natyral, nxit qarkullimin e gjakut epitelizimin e indeve gjatë djegjes, dhe plagëve sipërfaqësore, gërvishtjeve dhe kundër herpesit.

Përbërja kimike e propolisit

Propolisi përmban 60 supstanca të ndryshme natyrale të cilat ende nuk janë studjuar me saktësi, përmbajtja: 55% smola, 30% dylli, 10% vajra eterike dhe 5% vitamina E dhe B, hekurzingenzime, acide organike ...

Veprimi

Karakteristikë e propolisit është se bakteriet ndaj tij nuk mund të zhvillojnë rrezistencë nga e cila vuajnë antibiotikët sintetik. Propolisi si antibiotik poashtu nuk ka efekte anësore të dëmshme. Me sukses i lufton edhe viruset e gripit dhe herpesit, Parandolon ndezjet e fytit dhe paradontozën. Rezultate të mira jep edhe gjatë shërimit të infeksioneve, djegjeve, plagëve të hapura dhe ndezjeve në traktin digjestiv. Me përdorim të rregullt e rrit imunitetin e organizmit.

Propolis ne shitje +355 69 487 0548

Shitje Propolis Produktebio.net

Shesim Propoli Na kontaktoni

 

Propolisi, i njohur gjerësisht si një lidhës natyral i mbjellësive të bletës, është një lëndë e pasur me minerale dhe vitamina që është përdorur që nga kohërat e lashta si një ilaç për trajtimin e problemeve të shëndetit. Përdorimi i tij është zgjeruar në mënyrë të konsiderueshme në vitet e fundit, me studime të shumta që tregojnë se propolisi ka elementë të fuqishëm mbrojtës dhe kurues për sistemin tonë të shëndetit.

Propolisi është një substancë e bërë nga bletët për të mbrojtur koloni nga infeksionet. Përmban një mbishkrim të pasur me mineralet e botës së jashtme, si p.sh. kalium, kalcium, magnez, hekur, fosfor, qumësht dhe acide organike, si dhe një gamë të gjerë të vitaminave, si C, A dhe E. Të gjitha këto elemente mund të ndihmojnë në mbrojtjen e organizmit nga sëmundjet dhe infeksionet.

Propolisi ka aftësi të veçanta për të luftuar infeksionet e fytit, grykës dhe hundës, si dhe për të ndihmuar në luftimin e infeksioneve të pashërueshme. Ai gjithashtu është përdorur për të trajtuar infeksione të tilla si kandida dhe infeksionet e stomakut. Propolisi gjithashtu është i dobishëm për trajtimin e problemeve të mushkerive, pasi ka aftësinë për të lehtësuar inflamacionin dhe për të ndihmuar në lehtësimin e dhimbjes.

Propolisi gjithashtu është i dobishëm për të lehtësuar probleme të tjera të mushkerive, siç janë astma, bronkit, bronkiti i shkurtër dhe kollë. Ai është gjithashtu i dobishëm për të trajtuar problemet e frymëmarrjes, si astma, astma bronkiale dhe sëmundjet e shkaktuara nga kripa dhe gripi.

Propolisi është një nga ilaçet më efektive për trajtimin e mushkerive dhe mund të përdoret në kombinim me ilaçet e tjera, për të përmirësuar gjendjen e pacientit. .

Vote
Result 0 votes
Produkte Natyrale
0 votes

Profili: Produkte Natyrale

Produkte Natyrale
Produkte Natyrale Regjistruar 1+ vit Në linjë 1 muaj më parë
Përshkrimi i shitësit Shesim Vaj Ulliri Bio Shqiperi +355694870548 produktebio.netMjalte & Qumesht Blete, Dylle, PropolisProdukte Natyrale Produkte BioProdukte BiologjikeQumesht blete ne shitjeDyll bletePropolis BLete
"Produkte Bio origjinale. Vaj ulliri ne shitje Shqiperi Vaj ulliri 100% bio, ekstra i virgjër. Mjalt bio ne shitje qumesht blete dyll blete propolis ME SHUMICË DHE PAKICË Për porosi: +355 69 48 70 548 Shesim Vaj Ulliri bio Mjalt Qumesht Blete Dyll blete Propolis Shqiperi Kosove Maqedoni Per porosi na kontaktoni meTelefon ose me mesazh Whatsapp Shitje vaj Ulliri Shitje Mjalti Shitje Dyll blete Shitje Propolis Blete me shumice dhe pakice dergesa me poste deri ne shtepine tuaj ne te gjithe Shqiperine ne te gjithe Kosoven ne te gjithe Maqedonine.
Produkte natyrale biologjike te fresketa dhe me cilesi te larte.
Per me shume informacione rreth prodhimit te vajit te ullirit mjaltit qumeshtit te bletes dyllit te bletes propolis. na kontaktoni."
Mjalt bio ne shitje
 
Produkte Natyrale Shesim Vaj Ulliri Bio Mjalt Qumesht Blete Dyll Blete Propolis Shqiperi Kosove Maqedoni
 
Shqiperi, Kosove dhe Maqedonia janë të pasura me produkte natyrale të pasura me shumë vitamina. Produkte të tilla si Vaj Ulliri Bio, Mjalt, Qumesht Blete, Dyll Blete dhe Propolis ne shitje janë pjesë e dietës së shumë shqiptarëve. Këto produkte janë të pasura me elemente ushqyese, por në të njëjtën kohë janë të sigurta dhe të shëndetshme.
Shesim Vaj Ulliri Bio Vaji i Ullirit është një produkt natyror i shkëlqyer për shëndetin tuaj. Është i pasur me vitamina dhe minerale, dhe nuk përmban aditivë. Ky vaj ulliri është e njohur për shumë prej vetive të saj shëruese dhe është një nga produktet më të popullarizuara në rajon.
 
Mjalti është një produkt i pasur me vitamina dhe minerale të cilat janë të dobishme për shëndetin. Mjalti është një produkt që mund të jetë i shkëlqyer për t'u marrë në mëngjes ose për t'u përdorur si një madhësi për një sallatë.
 
Qumesht Blete është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.
 
Dyll Blete është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Kjo është një produkt që është përdorur gjerësisht dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban proteinë, yndyra të shëndetshme dhe nuk përmban aditivë.
 
Propolisi është një produkt natyror i pasur me vitamina dhe minerale. Ky produkt është përdorur gjerësisht për qindra vite dhe është një nga produktet më të shëndetshme që mund të konsumoni. Përmban antioksidantë të fuqishëm, vitamina dhe minerale.
 
Nga produktet natyrale Shesim Vaj Ulliri Bio, Mjalt, Qumesht Blete, Dyll Blete dhe Propolis, Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia janë tre vende me një prodhim të pasur me produkte të shëndetshme. Këto produkte janë shumë të dobishme për shëndetin tuaj dhe ju mund t'i gjeni në shumicën e dyqaneve ushqimore në rajon.
9301, Fier, Fier, Shqipëri

Kontakto: Produkte Natyrale (shitësi)

  Ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni me një llogari të re, që të kontaktoni reklamuesin.
  Për t'u mbrojtur nga aktivitetet e jashtëligjëshme, ne mund ta kontrollojmë mesazhin tuaj përpara se t'i përcillet marrësit, dhe nëse është e nevojshme, ta bllokojmë atë.

  Postime të tjerë nga ky shitës

  Detajet e shitësit Detajet

  Produkte Natyrale
  Produkte Natyrale
  5 njoftime aktive
  Biznes
  Regjistruar 1+ vit
  Në linjë 1 muaj më parë
  Kontakto Të gjithë njoftimet

  Vendndodhja e publikimit

  Tirana, Tirana, Shqipëri
  41.3275, 19.81889

  Bëni Kujdes!

  Asnjëherë mos paguani ndonjë depozitë në një llogari bankare derisa të keni takuar shitësin, ose nënshkruar një akt marrëveshje shitblerje. Asnjë reklamues serioz nuk kërkon paradhënie përpara se të takoheni. Marrja e një emaili me një kartë identiteti të skanuar nuk do të thotë që ju e keni identifikuar personin. Çdo veprim i mëtejshëm bëhet vetëm pasi të nënshkruani një akt marrëveshje shitblerje.
  Propolis ne shitje
  Kontakto shitësin Propolis ne shitje nga Produkte Natyrale